Drukarki rozwijają się coraz szybciej. Nic dziwnego, że są drukarki lepsze i gorsze. Zależne jest to oczywiście od budżetu jaki chcemy na nie przeznaczyć, a co najważniejsze chęci i wymagań, które przed nimi stawiamy. W tym przypadku najszybsze drukarki na świecie są potrzebne organizacjom, a konkretnie danym firmom, które tylko czekają na nowe wynalazki w przystępnej cenie. Zaprezentowany dziś model firmy HP jest wysoko ocenianym modelem na wielu stronach o technologii, zapraszam!

HP Officejet Pro X

HP Officejet Pro X

HP Officejet Pro X

Lider rankingów w roku 2013. Drukarka ta jest przystosowana pod małe i średnie firmy, które nie przewidują dużego miejsca na biurku. Model ten zadebiutował na rynku Polskim podobnie jak za granicą w 2013 roku. Wtedy kosztował on nieco ponad 3000 zł w bogatszej wersji. Dzisiaj ta cena zmalała o 1 tysiąc. Czy to dużo? Na pewno jest to spowodowane tym iż drukarka ta straciła pozycję lidera w przypadku „najszybszego druku”. Szybko pojawiła się ku niej konkurencja.

 

Drukarka ta wykorzystuje technologię HP PageWide, która pozwala na druk w prędkości 70 stron na minutę. Jest to zbliżona wartość do zamontowanych, zajmujących często po kilkanaście metrów kwadratowych drukarek z roku 1995 dla firm oferujących sprzedaż gazet. Całą magią nie jest sama prędkość, bo jeśli chcemy zrobić coś szybko to wybierzemy fabrykę. Magią jest tutaj sprawa kluczowa, czyli -wielkość. Rzadko kiedy zdarza się, aby taka mała drukarka potrafiła tak szybko wydrukować nie przegrzewając się ponad 70 stron na minutę! W jakiej technologii zbudowana jest ta drukarka? Druk atramentowy to wybór firmy HP. Moglibyśmy w tym momencie powiedzieć, że to lekka przesada mówić o tej drukarce – świetna jakość, ale tak jest! Otóż prekursor drukarek laserowych opracował nową technologię, która przy 2x mniejszej cenie potrafi wydrukować 2x lepszej jakości papier. Jak mówią sami twórcy – „ta drukarka łamie stereotypy”.

Podsumowując drukarka ta nadaje się dla małych i średnich firm dbających o jakość wydruku. Z mojej strony mogę ją polecić, ponieważ miałem możliwość z niej korzystać.