Odpowiednia wizytówka ma ogromne znaczenie marketingowe. Marketing stanowi zawsze połowę sukcesu każdej firmy, dlatego też warto się nad tym głębiej zastanowić. Gdyby tak przemyśleć sprawę i wszystko przeanalizować, to warto wiedzieć, że działania marketingowe są w stanie osiągnąć więcej, są w stanie zdziałać więcej niż inne działania. Jeżeli więc włączymy wizytówki do marketingu, warto przeanalizować to, jak to może zadziałać.

Działania marketingowe polegają na budowaniu wizerunku firmy. Skoro tak, to trzeba się zastanowić, jak ten wizerunek budować, żeby dostał się do świadomości klientów, żeby zaczął na nich działać, przemawiać do nich i żeby okazało się to działanie, na tyle skuteczne, że firma będzie wybierana pośród wielu innych firm.

Przede wszystkim trzeba określić cel, do którego chcemy dotrzeć. Kto jest naszym klientem, kogo szukamy? Gdy to już jest, ustalamy, jak dotrzeć do tej grupy. Jakie są jej oczekiwania, wymagania, wartości i estetyka i zaczynamy w ten właśnie sposób odpowiadać. Myśląc jak klient, stajemy się nim i umiemy na niego odpowiedzieć. I tak, idąc dalej. Możemy wówczas zastosować stylistykę, która prawdopodobnie będzie przemawiała do tego klienta. Jeżeli wizytówki będą dopasowane stylistycznie i estetycznie do klienta, to zacznie on na pewno bardziej pozytywnie na nie reagować. Co za tym idzie, za taką reakcją, zechce skorzystać z usług tej firmy,  bo wyda mu się ona korzystna, wyda mu się opłacalna i przede wszystkim wyda mu się potrzebna, a to jest niezwykle w tym wszystkim istotne. Ludzie podejmują decyzje zgodnie z potrzebą. Jeżeli wyda mu się to potrzebne, to na pewno się na to zdecyduje. Tylko że tu już ogromna jest rola nie tylko wizytówki Warszawa je co prawda bardzo doceniła, ale też handlowca. I drukarnia musi dobrze spełnić swoją rolę.