Tradycyjna reklama mimo swojej oczywistej skuteczności coraz częściej odchodzi do lamusa. Firmy, które oferują ofertę na całą Polskę i bazują na niszy najczęściej reklamują się w internecie. Tak samo jak inne firmy. Nic dziwnego, bo coraz częściej siedzimy przed TV oraz telewizorem, niż naprawdę żyjąc w określony sposób. No dobrze, ale czy tradycyjna reklama już nie jest tak skuteczna jak kiedyś, czy nie potrafimy na nią zwrócić uwagę? Porozmawiamy o tym z perspektywy drukowania billboardów.

Drukarnia trzyma poziom

Co do wydruku nic się nie zmienia. Prawie każda drukarnia na przykład w Warszawie drukując billboard nie robi żadnej fuszery. Jakość jest na 5 z plusem, ale coraz mniej grafików i firm marketingowych wymyśla lepsze reklamy. O co chodzi mi z tymi lepszymi reklamami?

Wyobraźmy sobie sytuację, że budzimy się rano. Śpieszymy się na autobus, albo wsiadamy do auta. Oprócz ego nic nie robimy. Dojeżdżamy do pracy 20 minut. Po powrocie z pracy idziemy na chwilę spać. Potem internet, komputer i co weekend impreza, bądź znajomi. To daje znacznie mniejszą przewagę reklamy tradycyjnej. Nasz mózg pamięta tylko te reklamy, które widzi często. Dlatego też często tradycyjna reklama sama nie pomoże nam w niczym.

Potrzebna jest hybryda

To bardzo ważne żeby mieszać techniki marketingowe, bez tego nasza reklama może się okazać zbędnym wydatkiem i pozbawieniem się dodatkowego zysku. Tak więc jeśli chcemy zarabiać na tej reklamie to musimy pamiętać, aby łączyć telewizję, reklamę internetową, tradycyjną, a co za tym idzie marketing szeptany. Wszystko jest dobre, ale trzeba wlać do garu odpowiednie proporcje!

Podsumowując billboardy i drukarnie się nie zmieniły, lecz czas w którym przechodni patrzy na reklamę. Musi ona być coraz lepsza, aby przyciągała klienta od strony treści oraz co najważniejsze musi ona być widoczna wszędzie.