Aby zainteresować wizytówką drugą osobę i wywrzeć na niej pozytywne wrażenie, musimy pamiętać o kliku istotnych elementach, podczas projektowania tych kartoników.
Istotne jest, żeby firma lub drukarnia, która będzie zajmować się wyglądem naszych wizytówek poznała dokładne wymagania. Doskonałe projekty stworzymy w różnych miastach – zamówimy profesjonalne wizytówki Warszawa lub w innych częściach Polski, a także za pośrednictwem internetu.

Postaw na minimalizm

Przepych na wizytówce, nagromadzenie niepotrzebnych informacji i za dużo kolorów – tych parę czynników może sprawić, że druga osoba weźmie nas za nieprofesjonalistów.
Idealna wizytówka powinna prezentować się klasycznie i bardzo elegancko. Unikajmy stosowania więcej niż dwóch typów czcionek. Pamiętajmy – mają tam znajdować się jedynie najważniejsze dane kontaktowe, więc zdecydowanie odpada umieszczanie wszelkich sloganów reklamować. Wizytówką mamy reprezentować samego siebie, a nie promować.

Odpowiedni rozmiar wizytówek biznesowych

Wizytówka nie powinna być, ani za duża, ani za mała. Warto zdecydować na tradycyjny rozmiar, czyli 90 mm x 50 mm.
Zbyt duże wizytówki mogą być po prostu być niepraktyczne do noszenia. Bardzo prawdopodobne, że nie zmieszczą się w tradycyjnym wizytowniku, portfelu lub w etui na karty. Zbyt wielkie wizytówki mogą również świadczyć o nieznajomości zasad savoir-vivre, szczególnie jeśli wymieniamy się tym kartonikiem z osobą, która piastuje stanowisko wyższe od naszego. W takiej sytuacji możemy poczuć się bardzo niezręcznie.
Zbyt mały rozmiar wizytówki może utrudniać czytelność informacji, które na niej wydrukowaliśmy. Może to również zniechęcać drugą osobę do dokładnego zapoznania się z jej treścią.