Druk może być przeprowadzony na wiele sposobów. Nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy drukując rzeczy w naszej drukarce. Nic dziwnego zatem, że coraz więcej osób po prostu jest coraz bardziej na ten temat ciekawych. Dlatego też powstał ten temat. Dziś porozmawiamy sobie oczywiście o rodzajach druku, które aktualnie mamy możliwość używać w XXI wieku. Dokładnie o dwóch najpopularniejszych.

Druk laserowy, cyfrowy

Technika ta została opracowana w latach 70-siątych. Pierwsza drukarka z tą techniką na pokładzie pokazała się w roku 1977, czyli stosunkowo niedawno. Wtedy taka drukarka kosztowała nieco ponad ćwierć miliona dolarów. Były to potężne pieniądze jak na tamte czasy, ale przy okazji była to najlepsza drukarka na świecie. Jak działa ta technika? Używa ona diody LED. Elektryzuje ona bęben światłoczuły. Następnie on wyrzuca odpowiednią ilość tonera na kartkę papieru. Jet to znacznie szybszy sposób niż atramentowy o którym sobie za chwilę powiemy. Początkowo wspomniana drukarka oferowała tylko druk czarno-biały! Mimo wszystko szybkość druku na niej to przeszło 120 stron na minutę co pozwoliło uzupełnić zapotrzebowanie na gazety.

Druk atramentowy

Jest to jeden z najstarszych wynalazków jeśli chodzi o nasze współczesne drukarki, aczkolwiek nie jest on starszy od druku laserowego. Jest on z pewnością tańszy. Co najważniejsze dzięki niemu możemy zbudować naprawdę tanią drukarkę. Dlatego też przeciętna drukarnia Warszawa z pewnością takiej używa. Czy to dobrze? Zależy oczywiście od tego co chcemy uzyskać. Jeśli zależy nam na jakości to powinniśmy się zainteresować drukiem cyfrowym. Obecnie najlepsze drukarki z tego rodzaju to drukarki od marki Brother.